Rozstrzygnięto trzecią edycję konkursu fotograficznego: "Ilustrujemy wybrane cytaty z nauczania Papieża Jana Pawła II" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej z okazji XVII Dnia Papieskiego, pod patronatem Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzego Bauera. W konkursie wzięli udział uczniowie z ostrowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2.
Komisja w składzie: Dorota Brzostek , Małgorzata Jamiołkowska, Agnieszka Karpińska, Krystyna Świętkowska, Aleksandra Pachowska w dniu 6.10.2017r. wyróżniła 20 prac uczniów w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe klasy IV-VI ( 9 prac ) i gimnazja oraz klasy VII ( 11 prac), które przeszły do finału.
Kategoria: Klasy IV- VI SP
- Wiktoria Pisarek, kl. V b, Szkoła Podstawowa nr 1
- Gabriela Jastrzębska, kl. VI b, Szkoła Podstawowa nr 1
- Paweł Brejnak, kl. VI a, Szkoła Podstawowa nr 1
- Wiktoria Grzeniecka, kl. IV a, Szkoła Podstawowa nr 1
- Wiktor Kukwa, kl. IV a, Szkoła Podstawowa nr 1
- Wiktoria Kurowska, kl. V c, Szkoła Podstawowa nr 1
- Dominika Podleś, kl. V a, Szkoła Podstawowa nr 2
- Magdalena Szczepanik, kl. VI a, Szkoła Podstawowa nr 2
- Piotr Maliszewski, kl. V a, Szkoła Podstawowa nr 2
Kategoria: Klasy gimnazjalne i klasy VII SP
- Alicja Szrejber, kl. III a, Gimnazjum nr 2
- Oliwia Maliszewska, kl. VII b, Szkoła Podstawowa nr 2
- Zuzanna Szyszkowska, kl. II b, Gimnazjum nr 2
- Jan Mączyński, kl. VII b, Szkoła Podstawowa nr 2
- Wojciech Gumowski, kl. VII a, Szkoła Podstawowa nr 2
- Karolina Korzeb, kl. III a, Gimnazjum nr 2
- Igor Ziemczyk, kl. VII b, Szkoła Podstawowa nr 2
- Dominika Liżewska, kl. III a, Gimnazjum nr 2
- Weronika Wróblewska, kl. VII b, Szkoła Podstawowa nr 2
- Maksymilian Wilczynski, kl. III a, Gimnazjum nr 2
- Filip Rogaczyk, kl. VII b, Szkoła Podstawowa nr 2
W finale dn. 10.10.17r. komisja w składzie: Renata Subda, Dorota Brzostek, Małgorzata Jamiołkowska , Marta Pielaszek, Krystyna Świętkowska, Aleksandra Pachowska, przyznała następujące miejsca:
Szkoła podstawowa klasy IV-VI
- I miejsce Paweł Brejnak kl. VI a, Szkoła Podstawowa nr 1
- II miejsce Wiktor Kukwa kl. IV a, Szkoła Podstawowa nr 1
- III miejsce Piotr Maliszewski kl. V a, Szkoła Podstawowa nr 2
Gimnazjum oraz klasy VII
- I miejsce Zuzanna Szyszkowska kl. II b, Gimnazjum nr 2
- II miejsce Igor Ziemczyk kl. VII b, Szkoła Podstawowa nr 2, Wojciech Gumowski kl. VII a, Szkoła Podstawowa nr 2
- III miejsce Dominika Liżewska kl. III a, Gimnazjum nr 2, Maksymilian Wilczynski kl. III a, Gimnazjum nr 2
Źródło:
SP nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej