Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza mieszkańców oraz wszystkich miłośników lokalnej historii na wyjątkowe wydarzenie pod hasłem „Spacer po Ostrowi z historią pod rękę”. Spotkanie odbędzie się 18 czerwca 2026 roku o godzinie 17.00.

Przewodnikiem podczas spaceru będzie znany regionalista **Andrzej Mierzwiński**, który przybliży uczestnikom najciekawsze fakty, wydarzenia oraz postacie związane z historią miasta. Będzie to doskonała okazja, aby spojrzeć na Ostrów Mazowiecką z nowej perspektywy i poznać miejsca, obok których na co dzień przechodzimy, nie zdając sobie sprawy z ich bogatej przeszłości.

Zbiórka uczestników zaplanowana została przed budynkiem Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. 11 Listopada 8. Organizatorzy zachęcają do udziału zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież zainteresowaną dziejami regionu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, co czyni spacer atrakcyjną propozycją na aktywne i wartościowe spędzenie czerwcowego popołudnia. To nie tylko lekcja historii w terenie, ale również okazja do integracji mieszkańców i odkrywania lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Źródło zdjęcia: MBP w Ostrowi Mazowieckiej